image32

Zeynep Çifçili

Kısa Özgeçmiş

Enerji, spor, mimari, iç mimari, endüstriyel tasarım, otomotiv, basılı ve görsel medya, havacılık, girişimcilik, oyunculuk, film ve eğitim sektörlerinde direkt çalışmasının yanında ajans deneyimiyle tüm sektörlerde, 360 derece iletişim uygulamalarına hakimiyet kazanmış ve bu kazanımlarını mentor olarak hayata sunan Zeynep Çifçili, 17 yılı kapsayan deneyimiyle daimî gelişimi önde tutar.


Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri ve Yüksek Lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler bölümünde yaptı. Washington DC BAU International’da ise Siyasal İletişim eğitimi gördü. Dijital Pazarlama Okulu’nda dijital platformlara ait eğitimleri aldı.


Kariyer yolculuğunda 360 derece hizmet sunabilen bir Marka İletişim Stratejisti olan Zeynep Çifçili’nin iş deneyimleri şöyle: 

Biovizyon Enerji İletişim Danışmanlığı, Tasarım Yayın Grubu Frame Dergisi Türkiye Editörlüğü, Planlux Aydınlatma Tasarımı firmasında Tanıtım Koordinatörlüğü, Etiler Celebrity Fitness’ta Takım Liderliği. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ile 5 özel dans okulunda uluslararası salon dansları eğitmenliği ve koreograflığı yaparken yaklaşık 10 yıl sayısız öğrenci ve grup yetiştirdi. 2 yıllık THY Kabin Memurluğu görevi öncesi eğitiminde sınıf başkanlığı ve mezuniyet konuşmacısıydı. 

Orhan Holding’e bağlı Borusan Teknik Oto’da Genel Müdür Süpervizörlüğü, Bersay İletişim Grubu’nda Onursal Başkan Yardımcılığı ve İletişim Danışmanlığı, 2017 yılında Girişim Hareketiİstanbul Anadolu Yakası Direktörlüğü görevinde girişimcilere tüm ihtiyaçlarına özel yıllık eğitimler planlayıp, Algılama ve İkna Yönetimi ve Dijital Pazarlama eğitimleri verdi ve start-uplara gönüllü danışmanlık desteği verdi. 

Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetimi’nde Dijital Medya Koordinatörlüğü ve Kurumsal Marka Pazarlama Müdürlüğü görevleri esnasında oyunculuk ve menajerlik akademilerinde kişi markası konumlandırma eğitimleri verdi. 

2018 yılında Doğuş Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevinde 70 kişilik bir iletişim ekibini yönetti. Kurumsal hayattaki son görevi çalıştığı kuruma En İtibarlı Üniversite ödülünü kazandırdı.

2019 yılı itibariyle de bilişim, eğitim, danışmanlık, tasarım ve yayıncılık hizmetleri veren 

Wonder Workland ismiyle kurmuş olduğu kendi şirketiyle markalar için katkılar sağlıyor. 

Şirketinin çatısı altında çıkarılan ilk yazılım ürünü olan “Sorun Var mı?” markasının da sahibi olarak eğitim sektörüne yeni bir vizyon kazandırma çalışmaları yapıyor. İTO/ BTM tarafından desteklenen ve eğitim dünyasında dijital dönüşümü sağlayan bu yazılım markasının direktörlüğünü yapıyor. 

Gönüllü olarak görev aldığı Gain Global Levent bölgesi direktörlüğünde girişimcilik ekosistemine atölye ve seminerler düzenliyor.

Uzmanlık Alanı

Marka Stratejisti

& Mentor